Aktuálně

Taky šijeme!

05.04.2020

Naše šikovné holky se také přidaly k republikové výzvě a ušily hromadu roušek pro ty, co je nejvíce potřebují. Roušky, které vyrobily Lenka, Lidka, Verča, sestry Sochovy a Kubalovy jsme předali Charitě Frenštát pod Radhoštěm.

Vzhledem k aktuální situaci jsme nuceni přesunout náš koncert k 50. výročí založení souboru na 24. října 2020. Všechny prodané vstupenky na původní termín (25. dubna) zůstávají platné i pro náhradní říjnový termín. Pokud někomu tento nový termín koncertu nevyhovuje, tak nás, prosím, kontaktujte do konce srpna na e-mailové adrese:...

Letos jsme uspořádali již 43. Valašský bál v Kozlovicích. Vzhledem k tomu, že letos slavíme 50 let od založení našeho souboru, tak jsme na letošním bále trochu rekapitulovali a připomínali si předešlé ročníky této oblíbené akce.

18.1.2020 proběhne tradiční Valašský bál v Kozlovicích. Rezervace vstupenek zde: veratobolova.fm@seznam.cz

19.ledna 2019 proběhl v Kozlovicích již 42. Valašský bál. K tanci a poslechu hrály hned 3 cimbálové muziky, a to domácí CM Valašský vojvoda s primášem Janem Šošolou, CM Konopjan s primášem Janem Šošolou a CM Pentla z Boršic s primášem Jakubem Špalkem.

Příští rok si připomeneme 50 let od vzniku Souboru lidových písní a tanců Valašský vojvoda. V roce 1970 zakládající členové navázali na tradici muzik a tanečních skupin, které v Kozlovicích, ale i v dalších vesnicích okolo hory Ondřejník, do té doby působily a založili národopisnou skupinu, která tehdy nesla název Ondřejník. V roce 1975, kdy se...