Festivalový květen a červen

11.06.2023

Na přelomu května a června jsme svým vystoupením obohatili tři folklorní festivaly našeho kraje. Po osmi letech jsme měli znovu možnost zavítat na "Slezské dny." Jedná se o folklórní festival s dlouholetou tradicí, který se každoročně koná v areálu Matice slezské v Dolní Lomné. Areál v krásném přírodním útvaru na soutoku Křínova a Lomňanky tvoří stylové roubené chalupy s velkým dřevěným pódiem. Spolu s ostatními soubory jsme absolvovali krátký průvod od místní základní školy do areálu slavností a poté vystoupili v komponovaném pořadu autorek Lucie Kaminské a Michaely Mitrengové s příznačným názvem "Ta naše hříšná ves." Později večer jsme vystoupili také v samostatném medailonu "Obrázky zpod Ondřejníka." Letos se konal již 54. ročník, což činí z této akce po Jablunkovském festivalu Gorolski Święto druhý nejstarší festival v Moravskoslezském kraji.

O 14 dní později jsme zavítali naopak na velice mladou akci s názvem 4. folklórní (Ne)Fest. Program festivalu probíhal v areálu Fotbalového klub Gascontrol v Havířově. I když se festival konal prakticky na zelené louce, tak se organizátorům podařilo areál hezky zútulnit. Vystoupili jsme zde s dvěma krátkými vstupy během odpoledního programu.

Poslední z našeho festivalového turné byl 26. MFF Frýdek-Místek, který letos bohužel potrápilo nepříznivé počasí. Páteční program na náměstí musel být kvůli deště na poslední chvíli úplně zrušen. Předpověď na sobotu nebyla také moc přesvědčivá, a tak organizátoři ještě přes noc přesunuli celý festivalový areál do sportovní haly Polárka, kde už program v sobotu mohl proběhnout pěkně v suchu. My jsme zde vystoupili v komponovaném pořadu "Ten muj chlop má zase bol" s našimi přáteli ze souboru Ostravica. O tom, jak se naše vystoupení povedlo, se můžete přesvědčit v tomto videu: Ten muj chlop má zase bol


Fotogalerie Slezské dny

Fotogalerie (Ne)Fest