Vojvoda v TV Noe

20.09.2018

Letošní významné 90. výročí úmrtí skladatele Leoše Janáčka, rodáka z Hukvald, jsme nemohli nechat bez povšimnutí. Jeho umělecký, literární a folkloristický odkaz je natolik bohatý, že se vždy dá připomenout jinak a představit divákům něco nového.

Pořad "Za lidovou písní a tancem Janáčkova kraje - U nás" nabídl v celkové koncepci ucelený blok hudby, zpěvu, tance, celou škálu krojů a mluveného slova v živém přenosu. Představil široké veřejnosti více či méně známá fakta, poodhalil Janáčkův zájem o lidové písně a tance, jeho geniální talent zaznamenat nápěvky, které pak mistrně přetavil do svých hudebních děl světového formátu.

Pořad "Za lidovou písní a tancem Janáčkova kraje - U nás" vysílala v přímém přenosu TV Noe dne 13.9.2018 od 20.00-21.30 hod z prostor Valašského pivovaru - areálu na Fojtství v Kozlovicích. Reprízy pořadu běžely v neděli 16.9.2018 v 7.50 hod a v úterý 18.9.2018 ve 23.40 hod na TV Noe. Pořad byl umístěn ve videoarchivu televize Noe -www.tvnoe.cz https://www.tvnoe.cz/videoarchiv/search/?date=2018-09-13

Děkujeme Magdaleně Múčkové za milé průvodní slovo, celému skvělému a vstřícnému týmu Tv Noe s ředitelem Leošem Ryškou, produkční Bárou Korpasovou, režisérkou Dominikou Mžykovou, dramaturgyní a scénáristkou Naděždou Urbáškovou, hlavním kameramanem Pavlem Zuchnickým, mistrům zvuku, vedoucímu přenosového vozu Marku Pospíšilovi... , za dramaturgii a odbornou spolupráci na scénáři Zdeňkovi Toflovi , děkujeme choreografům souborů Lence Eliášové a Ludmile Fizkové (SLPT Valašský vojvoda z Kozlovic), Veronice Kokorudové a Jakubovi Kahánkovi (DFS Valášek z Kozlovic), Yvoně Voráčové a Adéle Adamusové (LSPT Ondřejnica ze Staré Vsi nad Ondřejnicí)..., hostům - Kateřině Kubačákové, která neváhala přijet s heligonkou až z dalekých Topolčan, cimbalistům Davidu Kotkovi a Pavlu Rokytovi, Vladimíru Černoškovi za přednes Janáčkova fejetonu, Vladimíru Holišovi a Ondřeji Toflovi za ladění a servis cimbálů, Valašskému pivovaru v Kozlovicích, starostovi obce Hukvaldy Luďku Bujnoškovi, starostovi obce Kozlovice Miroslavu Toflovi za podporu a dárky do soutěže .... a všem účinkujícím, kteří pomohli vytvořit toto společné dílo.

Pořad "Za lidovou písní a tancem Janáčkova kraje - U nás" byl realizován za finanční podpory Moravskoslezského kraje.

V Kozlovicích 20.9.2018