Souznění 2020

07.12.2020

22. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel.

9. - 13. 12. 2020 - Ostrava, Frýdek - Místek, Hukvaldy - Česká republika.

CONSONANCE 2020

22th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols and Handicrafts

9th to 13th December 2020 - Czech Republic.

Souznění se koná na několika místech Moravskoslezského kraje v České republice. Mottem letošního ročníku festivalu je: "Vzdáleni v prostoru, blízcí v prožitcích". Jde tedy o duchovní i osobní setkání tak, jak to dovoluje prevence šíření covid-19 v České republice.

Vícežánrový festival otevře už ve středu koncert ve Studiu I. v přímém přenosu Českého rozhlasu Ostrava a na YouTube. Na čtvrtek je připraven adventní koncert v Rytířském sále Frýdeckého zámku ve Frýdku-Místku. V pátek se festivalové dění opět vrátí do Studia I. v přímém přenosu Českého rozhlasu Ostrava a na YouTube. Novinkou letošního Souznění je sobotní folkloristický program, v němž vystoupí koledníci se svátečně laděnými pásmy pro seniorské domy v Ostravě a Frýdku-Místku. Festival, který je ojedinělou mezinárodní přehlídkou tohoto typu v ČR, ozdobí i umělecká řemesla (minimálně formou virtuálního trhu) a nedělní adventní galakoncert v Hukvaldech.

Koncerty se budou natáčet a vysílat on-line na YouTube a na vlnách Českého rozhlasu. Po zpracování bude sestřižený záznam prezentován v uvedených médiích a umístěn v originální verzi na webové stránky ke zhlédnutí a poslechu pro široké spektrum publika.

Více informací zde.