Vystoupení v roce 2022

18.02.2022

Nový rok jsme bohužel ani letos nemohli zahájit tradičním Valašským bálem. Doufejme, že se za rok již vše vrátí do starých kolejí a my budeme v Kozlovicích zase moci pořádně "zaplesat." Snad to ještě budeme umět.

Místo bálu jsme si uspořádali "valnou hromadu", kde jsme zhodnotili dění posledního roku a vyslechli jsme od vedení souboru, co nás čeká. Pořadatelé kulturních akcí jsou prozatím opatrní, ale pár nabídek na vystoupení už máme. V dubnu čeká naši cimbálovou muziku vystoupení na sjezdu KDU-ČSL v Ostravském hotelu Clarion. 10. června vystoupíme na Městském folklórním festivalu ve Frýdku-Místku a hned další den se zúčastníme akce Těrlické léto v nedalekém Těrlicku. O prázdninách nás můžete vidět na Portášských slavnostech ve Valašské Bystřici, na festivalu Folklor bez hranic, který se každoročně koná na několika místech po celé Ostravě nebo na Sochových národopisných slavnostech ve Lhotce.

První vystoupení nás čeká ale již příští sobotu, a to na 13. Hodoňovickém masopustu. Představí se vám zde naši muzikanti i tanečníci od 15:30 v sále hospody "U Čendy".