NEpůst

22.02.2021

Čekání na otevření sálů, tělocvičen, zkušeben, pódií a festivalových areálů už je nám dlouhé, a tak jsme náš soubor přihlásili do 1. ročníku souborové kondiční výzvy NEpůst. Úkolem této výzvy je během doby postní zdolat co nejvíce kilometrů a to ať už pěšky, na lyžích, běžkách či na kole. Kilometry zdolané pěšky se počítají celé. Kilometry na běžkách či lyžích se dělí číslem 2 a na kole číslem 3. Do výzvy se během pouhých 2 dní přihlásilo neuvěřitelných 34 souborů z celé republiky. Za náš soubor soutěží hned 18 odvážlivců. 


Výzva probíhá po dobu 46 dní od popeleční středy do bílé soboty a je rozdělena do 7 etap. Během první etapy, které probíhala od 17.2. do 21.2. jsme zdolali 455 km. Po odečtu kilometrů zdolaných jinak než pěšky to dělá nějakých 24,7 km na osobu, čímž jsme si vybojovali 21. místo. No, nic moc. Asi si budeme muset v druhé etapě pořádně máknout. Na Bartošův soubor už si ambice asi neděláme, ale mohli bychom dohonit alespoň Ostravicu :-). Dohromady zdolali všichni účastníci této výzvy 17 785 km, což znamená, že už jsme pěšky došli na Nový Zéland. A to už je jenom kousek na Tahiti a tam jsme na festivalu ještě nikdy nebyli, tak makejme!


Tuto náhlou, překvapující, nečekanou a aktuální kondiční výzvu pro nás připravily dvě tanečnice a nadšené organizátorky Kristýna (Kašava, Bartošův soubor a kol.) a Madla (Pramínek Černošice, Vycpálkovci a kol.). A proč to všechno dělají?

Chceme dostat souboráky opět do kondice.

Chceme povzbudit souborovou sounáležitost a spolupráci.

Chceme se podpořit navzájem, abychom vstali od počítačů a udělali něco pro sebe i pro soubor.

Chceme dát prostor kreativitě ve vymýšlení sportovních aktivit.

Chceme motivovat jak jedince, tak celé soubory, protože nám už společná práce vážně chybí!

Sportu zdar, kilům zmar!   Vaše Kristýna a Madla