Léto 2021 je za námi

22.09.2021

Letní sezónu jsme zahájili netradičně na Dnech lidí dobré vůle na Velehradě, které se každoročně konají při příležitosti svátku sv. Cyrila a Metoděje. Naše cimbálová muzika zde spolu se zpěváky vystoupila v pořadu "Písničky pro tatíčka Stojana", který vznikl k příležitosti 100. výročí jmenování dr. Antonína Cyrila Stojana olomouckým arcibiskupem. Mimo to jsme spolu s Pěveckým sborem Stojanova gymnázia zazpívali při slavnostní Modlitbě za vlast, kterou za účasti nejvyšších ústavních činitelů, zástupců vlády, obou komor Parlamentu ČR a krajů vedl předseda České biskupské konference Mons. Jan Graubner a kardinál Dominik Duka.

Diváci nás mohli vidět také na Anenské pouti v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsme 25. července vystoupili v našem oblíbeném amfiteátru v dřevěném městečku ve Valašském muzeu v přírodě. O prázdninách Kuba K. s Verčou K. zpestřili lekcí taneční průpravy a našeho folklóru soustředění volejbalistek z Ostravy. Byla to výzva, ale myslíme že se to povedlo. Holky byly moc šikovné.

Dále jsme se o prázdninách účastnili dvou festivalů. 14. srpna jsme návštěvníkům festivalu Léto na Soláni pověděli o tom, jak se kdysi tančilo a zpívalo v Hospodě "U Harabiša". O týden později jsme medailonem Dyž sem ja šel přes Ondřejník obohatili program Sochových národopisných slavnostech ve Lhotce. Zaplněnému hledišti jsme se nejspíš moc líbili, neboť jsme sklidili obrovský potlesk. Léto jsme zakončili kde jinde, než na domácí půdě, na oslavách Dne obce v Kozlovicích.

Na podzim nás čeká příprava na Celostátní přehlídku folklórních choreografií, která se koná 20.-21. listopadu v Jihlavě. A tak si držme palce, aby nás žádný virus opět nezastavil a my se mohli i nadále věnovat tomu, co máme rádi.