Letní sezóna 2020

06.09.2020

Letošní letní sezóna byla na vystoupení velice skromná. Kvůli Covidu jsme přišli o deset vystoupení. Některé akce byly zrušeny, jiné byly přesunuty na podzim nebo na příští rok. Po nečekaných prázdninách, které probíhaly od poloviny března do poloviny června, jsme začali pilně nacvičovat alespoň na těch pár vystoupení, které nám zbyly.

19. července jsme se vydali do nedalekého Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme měli medailón k 50. výročí založení souboru v dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě. V hodinovém pořadu jsme předvedli průřez naší tvorby. Na výpomoc nám přišli i někteří bývalí tanečníci a tanečnice. Neznámý divák okomentoval naše oblíbené pásmo "Krmáš", což je vlastně takový nástin tradiční krmášové zábavy v Kozlovicích těmito slovy: "Pěkné, pěkné, ale co je to ten Krmáš?"

Další vystoupení proběhlo 22. srpna ve Valašských Kloboukách v rámci akce "Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Dle ohlasů se vystoupení líbilo, což nás velmi těší.

V následujících měsících nás čeká Ondrášova valaška v Rožnově pod Radhoštěm a celostátní přehlídka folklórních souborů, která se bude konat první listopadový víkend v Jihlavě. Ještě předtím proběhne v sále OÚ v Kozlovicích slavnostní koncert k výročí 50 let od založení našeho souboru, jehož termín jsme přesunuli na 24. října. Dále můžete v průběhu října navštívit výstavku našich fotografií v galerii "Na chodbě" v Kozlovicích zaměřenou taktéž na naše výročí. Doufejme, že se všechny zmíněné akce podaří uskutečnit.