Jedeme na výlet!

08.08.2019

V pátek 9.8.2019 se vydáváme napříč celou Českou republikou až do 500 km vzdálených Domažlic. Zde se zúčastníme 65. ročníku Chodských slavností

V rámci bohatého programu, kterého se zúčastní více než 30 českých i zahraničích souborů nás můžete vidět v sobotu na pódiu pod Chodským hradem od 16:00 hodin v rámci tzv. Okénka hostů. Další naše sobotní vystoupení je od 18:00 hodin u brány na náměstí. V neděli nás můžete vidět od 14:30 v letním kině. 

Domažlice jsou centrem národopisné oblasti Chodsko, v níž je doposud živě udržována tradice lidové dudácké hudby, tanců, zvyků a obyčejů. Chodské slavnosti jsou jedním z nejstarších folkloristických festivalů v České republice, pořádaný již od roku 1955. Festival je tradičně spojován s domažlickou Vavřineckou poutí, koná se ve dnech 9. - 11. srpna 2019.

Stěžejní část programu je věnována zejména místním národopisným hudebním a tanečním souborům. Svůj prostor zde každoročně dostanou i soubory z jiných částí republiky a ze zahraničí.Hlavní program se odehrává na pěti scénách a skládá se z více než 20 různých režijně zpracovaných pořadů. Zajímavým zpestřením je velký staročeský jarmark v historickém centru města. Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu je zdarma. (zdroj: https://hudba.proglas.cz/folklor/chodske-slavnosti-a-vavrinecka-pout/)